کشورها چگونه در مهارت های دیجیتال ارزیابی می کنند؟

سازمان های مختلف در سراسر جهان تلاش کرده اند تا درجات مختلفی را برای آماده شدن برای تحول دیجیتالی که در حال حاضر با اقتصادهای جهانی روبرو هستند آماده باشند.

دیجیتال

آمادگی فعلی آنها موفقیت آینده خود را بعنوان فناوریهای جدید مانند هوش مصنوعی و اتوماسیون ، شرکتها را وادار می کند تا نحوه عملکرد خود را مجددا تصور کنند.

در این مقاله ، بزرگترین چالش ها را برای شرکت ها و نیروی کار آنها در سراسر جغرافیاها بررسی می کنیم.

شکاف استعدادهای در حال گسترش

یک مشکل بزرگ در بخش افق برای بخش دیجیتال و فناوری وجود دارد. مبارزه ای که در حال حاضر برای یافتن استعداد تجربه می شود ، پتانسیل تبدیل به یک بحران تمام عیار در چند سال آینده را دارد.

براساس گزارش “آینده کار – بحران جهانی استعدادهای درخشان” ، پیش بینی می شود هزینه کمبود نیروی کار برای فناوری ، رسانه و بخش ارتباطات از راه دور ایالات متحده آمریکا با هزینه ۲۲ میلیارد دلار ۲ ۲ میلیارد دلار به دست بیاورد.

دلار

و این مشکل محدود به ایالات متحده نیست. هر بازیکن اصلی در جهان ، به استثنای هند ، انتظار می رود که تا سال ۲۰۳۰ در مجموع ۴٫۳ میلیون کارگر کمبود نیروی کار ماهر داشته باشد.

اثرات بحران تأثیر بالقوه وسیع تری دارد زیرا فن آوری با لمس سایر بخش های اقتصادی همراه است. برای ایجاد مشکل ، نیاز به نیروی کار ماهر فناوری محدود به بخش فناوری نخواهد بود ، زیرا سایر صنایع نیز به این نیروی کار تخصصی احتیاج دارند.

اقتصاد

رتبه بندی رهبران جهان در رقابت دیجیتالی

مرکز دوم رقابت جهانی IMD برای دومین سال اجرا ، رتبه بندی کشورها را براساس اکتشاف و پذیرش فن آوری های دیجیتال در جدول بندی کرده است. نمرات در سه دسته قرار می گیرد: دانش ، فناوری و آمادگی آینده.

دانش توانایی سنجش و توسعه فن آوری های جدید را با اندازه گیری ، از جمله چیزهای دیگر ، در دسترس بودن استعداد و کیفیت آموزش آنها بررسی می کند.

دسته دوم امتیاز دهی به محیط فن آوری کشور مانند چهارچوب موجود ، در دسترس بودن سرمایه برای سرمایه گذاری های فناوری و محدودیت های نظارتی علاقه مند است. سرانجام ، آمادگی کشور آمادگی یک کشور را برای بهره برداری از تحول دیجیتال بررسی می کند. در اینجا تصویری از نتایج برای ده کشور برتر آورده شده است:

سرمایه گذاری

   

 1. USA
 2.  

 3. سنگاپور
 4.  

 5. سوئد
 6.  

 7. دانمارک
 8.  

 9. سوئیس
 10.  

 11. نروژ
 12.  

 13. فنلاند
 14.  

 15. کانادا
 16.  

 17. هلند
 18.  

 19. انگلستان

ایالات متحده به لطف پیشرفت های فناوری و دانش ، این بسته را هدایت می کند. پروفسور آرتورو بریس ، مدیر مرکز رقابت جهانی جهانی IMD می گوید: “افزایش دانش در نتیجه عملکرد بسیار زیاد در آموزش کارمندان و افزایش سهم اشتغال علمی و فنی است.”

سنگاپور برترین مجری سال گذشته امسال به مقام دوم رسیده است. علیرغم داشتن بالاترین رتبه کلی در مقولات دانش و فناوری ، کاهش آمادگی کشور منجر به سقوط آن به شماره ۲ شد.

چه چیزی برای تحول دیجیتالی لازم است؟

تأثیر کارگران امروز کاملاً به این بستگی دارد که صنعت آنها چگونه تغییرات را تحمل می کند و کارمندان خود را برای آینده آماده می کند. تحولات مربوط به تغییر شبانه نیست و سازمانها وظیفه دارند تا آنچه را که برای این کارکنان در نظر گرفته شده و آنچه که آنها برای کمک به پشتیبانی از کسانی که ممکن است تلاش کنند انجام دهند ، ارتباط برقرار کنند. – دانیل کلارک ، مدیر توسعه وام برای ادوبی ،

برخورداری از مهارت مناسب در سازمان شما برای حرکت در مسیر موفقیت آمیز در یک انتقال دیجیتال بسیار مهم است. مهارت های مورد نیاز ممکن است متفاوت باشد و یا در کل فرایند جریان داشته باشد ، بنابراین اولویت اصلی توجه و زیرک بودن است.

شما به عنوان یک رهبر ، باید در یک لحظه مناسب بتوانید نیروی کار را با شایستگی های مناسب استخدام کنید. همچنین باید آموزش مهارت های دیگری را برای کارمندان فعلی خود فراهم کنید تا آنها بتوانند پاسخگوی نیازهای فعلی شما و آمادگی برای نیازهای تجاری آینده باشند.

استخدام

در اینجا برخی از مهارت های برتر که به عنوان مهم در صنعت مشخص شده اند آورده شده است:

محاسبات ابری

بدون محاسبات ابری ، ممکن است دگرگونی دیجیتالی صورت گیرد. منابع پویا و بی حد و حصر در دسترس ابر ایجاد یک تغییر سریع در تجارت نه تنها امکان پذیر بلکه به مراتب پایدارتر است. هرچه تجارت بیشتر از یک فلسفه تحول دیجیتال استقبال کند ، احتمالاً بیشترین بهره را از راه حل های ابری خود می گیرند.

تجزیه و تحلیل داده های بزرگ

با اتخاذ داده های بزرگ ، مشاغل می توانند اکنون از رفتار مشتریان خود آگاهی کسب کنند و رفتارهای آینده را بهتر پیش بینی کنندروند و روندها به گونه ای که آنها بتوانند برای آنها برنامه ریزی کرده و اجرای تغییرات لازم را آغاز کنند. تجزیه و تحلیل داده های بزرگ همچنین به پایین آمدن هزینه ها و بهبود نتایج کمک می کند.

امنیت سایبری

محافظت از اطلاعات شخصی و محرمانه باید برای هر سازمانی از اهمیت ویژه ای برخوردار باشد. اعتماد مشتریان و موفقیت در تلاشهای آینده به امنیت ، در دسترس بودن و یکپارچگی منابع داده آنها متکی است. آنها باید توانایی شناسایی و رفع آسیب پذیری های موجود در ابر و محل را داشته باشند.

هوش مصنوعی و یادگیری ماشین

سیستم ها می توانند فرآیند را بطور خودکار از طریق تجربه و بدون برنامه نویسی از طریق یادگیری ماشین بهبود بخشند. این نوع برنامه ها که نوعی هوش مصنوعی است ، به منظور یادگیری از آن به داده ها دسترسی و تجزیه و تحلیل می کنند. امروزه ، تعداد کمی از شرکت های متخصص IT مهارت دارند که می توانند برنامه های یادگیری هوش مصنوعی و دستگاه را اجرا یا پشتیبانی کنند.

مدیریت تحرک سازمانی

همه مشاغل نقش مهم و میزان تحرک ابزاری ارزشمند در تحول دیجیتال را تشخیص می دهند. با این حال ، تعداد کمی از آنها به اندازه کافی مدیریت برنامه تحرک سازمان را در برنامه ریزی های کلان خود در نظر می گیرند.

این واقعیت های ارائه شده توسط هولگر فریتینگر ، VP ، رئیس مدیریت راه حل ، برنامه های تلفن همراه و بستر های نرم افزاری با SAP را در اجلاس آنلاین تحول دیجیتال ۲۰۱۸ در نظر بگیرید:

   

 • ۸۰٪ مدیران می گویند کارگران نمی توانند کار خود را بدون تلفن های هوشمند انجام دهند
 •  

 • ۷۰٪ دسترسی به سیستم های سازمانی تا سال ۲۰۲۰ توسط دستگاه تلفن همراه رخ خواهد داد
 •  

 • ۶۲٪ کارمندان کارهایی را که نیاز به ورود به سیستم های چندگانه دارند به تأخیر می اندازند

بدون وجود برنامه استراتژیک مدیریت تحرک سازمانی محکم ، مشاغل سخت برای ادغام تلفن همراه در سیستم های خود و به کار بردن قدرت آن دشوار خواهند بود.

مهارت های مدیریت را تغییر دهید

محاسبات ابری ، داده های بزرگ ، هوش مصنوعی و تحرک همه این قابلیت ها را دارند که بتوانند نحوه عملکرد شغلی تجارت را به طرز چشمگیری تصور کنند. تحول دیجیتال نوعی جدید از مدیریت تغییر است که در آن شرکتها دائما در حال جستجو و کشف استراتژیهای دیجیتال جدید برای اجرای هستند.

اگر نیازهای شما به روشی تغییر کند که شما الزاماً نمی توانید در حال حاضر بدانید ، این بدان معناست که شغل شما نیاز به اجرای برخی از تغییرات مهم دارد. توانایی شما در تشخیص این تغییر و برقراری ارتباط موثر ، یک مهارت مهم خواهد بود. تیم های شما ممکن است نیاز به تکامل داشته باشند و حتی پراکنده شوند ، بنابراین مهارت های ارتباطی و بین فرهنگی شما در حین تلاش برای حفظ روحیه کار تیمی ، مورد آزمایش قرار می گیرند.

مهارتهای نرم که شرکتهای ضد آینده را خواهند داشت

تفکر خلاق

مشکلات پیش بینی نشده مطمئناً در طی فرایند بوجود می آیند و برای حل آنها ، به ذهن خلاق نیاز خواهید داشت. خلاقیت محدود به تلاش های هنری نمی شود. افراد خلاق غالباً می توانند روشهای جدید و خلاقانه ای برای پرداختن به یک مسئله ارائه دهند.

فرایند خلاق اغلب در ابتدا شامل خاموش کردن بخش تحلیلی ذهن است که سعی در رد اعتبار یک ایده دارد. محیطی را ایجاد کنید که هر ایده ای بدون در نظر گرفتن آن ممکن باشد به سطح خود برسد. متفکران خلاق نمی ترسند خطرات لازم را ایجاد کنند و ایده های زیادی را در یک جلسه طوفان مغزی ایجاد کنند و تحلیل کنند که تا چه اندازه ایده های خوب هستند. افراد خلاق متفکران جانبی هستند که توانایی پیوستن به دو مفهوم به ظاهر متفاوت را دارند تا بتوانند یک ایده یا یک راه حل را تشکیل دهند.

تفکر انتقادی

پس از ایجاد ایده ها ، آن زمان است که وقت آن است که به دانشکده های فکر انتقاد خود دعوت کنید تا سعی در ایجاد سوراخ در ایده ها داشته باشند.

اما ارزش اندیشه انتقادی به همین جا ختم نمی شود. در تجزیه و تحلیل و ترکیب داده ها به منظور تفسیر و درک آن با استفاده از دلیل نیاز است. این سنگ بنای پیچیده برای حل مسئله ، بحث و تصمیم گیری است.

هوش هیجانی

هوش هیجانی (EQ) توانایی شناسایی ، درک و تعدیل احساسات خود و همچنین دیگران است. به طور فزاینده ای پذیرفته می شود که EQ ، بیش از ضریب هوشی ، عامل اصلی موفقیت یک فرد است.

افراد عاطفی باهوش تمایل دارند:

   

 • بهتر همکاری کنید
 •  

 • شنوندگان بهتری باشید
 •  

 • اختلافات کمتری داشته باشید
 •  

 • شفقت بیشتری نشان دهید
 •  

 • توانایی بیشتری در برقراری ارتباط موثر داشته باشید

از آنجا که کار تیمی و امکان برقراری ارتباط مفاهیم پیچیده با دیگران در یک تحول دیجیتالی بسیار مهم است ، می توان فهمید که چرا داشتن EQ بالا یک دارایی مهم است.

انعطاف پذیری و عزم

در یک دوره اساسی انتقال ، احتمالاً کاملاً آشکار به نظر می رسد که انعطاف پذیری یک مهارت لازم است. با این وجود ، تکرار می کندتوانایی انطباق با واقعیت های جدید ، سازماندهی مجدد وقتی همه چیز طبق برنامه پیش نمی رود ، و متعهد ماندن در برابر مشکلات ، ویژگی هایی هستند که شما به آن نیاز دارید و باید در اعضای تیم به دنبال آن باشید.

افکار نهایی

چشم انداز جهانی در حال تغییر و تحول است ، زیرا نیاز به کارمندان ماهر همچنان پیشی می گیرد از عرضه.

بنابراین مهم است که دقیقاً بدانید چه مهارتها و مهارتهایی در کسب و کار شما برای تحقق واقعیت جدید پیش رو باید داشته باشد.

کلوداگ اوبراین

متخصص ارشد محتوا