باید ها و نباید ها و قوانین گوگل درباره لینک ها

0 Comments

برابر با راهنمای خود گوگل در این لینک ، گوگل به روشنی گفته که هر گونه کاری با لینکا، که موجب شه page rank سایتا تحت تاثیر قرار گیرد، خلاف قوانین گوگل و زیر پا گذاشتن اوناس.گوگل اشاره کرده که کارای زیر، نمونه هایی از این قانون شکنی هاست که موجب برخورد گوگل با سایت متخلف می شه.در نظر بگیرین گوگل پلیس اینترنت نیس.منظور از تخلف اینه، که گوگل، اینجور سایتایی رو در رتبه بندی یافته های خود، مورد لطف قرار نمی ده!

۱- خرید یا فروش هر گونه تبلیغات متنی و کلا لینک که پیج رنک گوگل رو تحت تاثیر بذاره.لینکای follow و مستقیم، پیج رنک رو تحت تاثیر قرار میدن.اگه لینکی خریده یا فروخته می شه از نظر گوگل باید nofollow باشه.فرقی هم نمی کنه، در فوتر، کنار سایت، داخل پست یا … باشه یا به ازای رد و بدل کردن خدمات یا کالایی باشه.مثلا شما خدماتی رایگان به وب سایتی بدین و عوضش از اون بخواین، شما رو لینک کنه.کلا گوگل با هر گونه پول یا رد و بدل و هماهنگی که واسه درج لینک در هر سایتی قرار داده شه و page rank رو تحت تاثیر بذاره (لینک مستقیم فالو باشه)، مشکل داره!

۲-رد و بدل کردن لینک . گوگل حتی اشاره نکرده که رد و بدل کردن لینک با سایت مرتبطیا به صورت nofollow مشکلی نداره.کلا هر گونه رابطه لینکی تبادلی که صورت بگیره رو دوست نداره.

مشکلی

۳- به کار گیری سرویسای Article Marketing  (ایجاد و ثبت مقاله)  یا پست مهمون(درج پست شما) در سایتای دیگه ، و درج لینک واسه لینک کردن کلید واژه شما در اون مقاله و پست و یا پرداخت پول یا خدمات، به سایتی واسه اینکه در مقاله و پست خودش، شما رو لینک کنه.

۴-به کار گیری هر گونه نرم افزار و خدماتی که به صورت خودکار و خودکار، در سایتای دیگه لینک درج می کنه.(لینکایی که دستی به وسیله آدم درج نمی شن)

۵-هر گونه لینکی که به قصد سئو، و جلب توجه گوگل درج می شه.

۶-لینک از سایتای فهرست (Directory) بی کیفیت و غیر معتبر

۷- لینکای بی کیفیت و کلمات کلیدی که در سایتای جور واجور به صورت widget .مثلا وسیله نمایش بازدید کنندگان سایت که در سایتای جور واجور پخش شده و در حال استفاده اون هستن و در اون لینک و کلید واژه یا لینک مخفی قرار داره.

۸- وجود بسیار زیاد لینک در فوتر و قالب سایتای جور واجور

۹-لینکای موجود در تالارای گفتگو یا کامنت پستا، که به صورت اسپم یا حتی غیر اسپم ولی هدف دار و بهینه شده واسه سئو درج شدن.

اسپم

۱۰- به کار گیری هر گونه لینک مخفی که به وسیله css ، همرنگ بودن با رنگ پشت زمینه،مخفی کردن زیر یه تصویر، کوچیک کردن فنت لینک به اندازه صفر، لینک کردن یه کاراکتر کوچیک مثل نقطه.

گوگل تاکید کرده که هر کاری با لینکا می کنین، به صورت nofollow بکنین و گفته که بهترین روش واسه دریافت لینکای با کیفیت و موثر، تولید محتوای ناب، اختصاصی و با کیفیته طوری که به دلیل کیفیت بالای اون، کل جامعه وب و اینترنت رو (در بخش در رابطه) تحت تاثیر بذاره و بقیه، خودشون راغب شن، شما رو لینک کنن.

توجه: 

موارد گفته شده، فقط مواردی بود که گوگل اشاره کرده.اینا فقط قوانین گوگل در مورد لینکا هستن.هر گونه لینکی که در سایتی درج شه، و این قوانین رو زیر پا نذاره و برابر با پیشنهاد گوگل باشه، بهترین و موثر ترین و بی خطر ترین لینکه.ولی به معنی این نیس که کل بحث لینکا درباره سئو، در همین قوانین خلاصه می شه.هم اینکه هیچ استناد عملی و تجربی درباره این قوانین، در این پست ارائه ندادم.در ادامه آموزشای تکمیلی بسیاری در مورد بک لینک، و Link building منتشر می شه.

بک لینک